מחשבה יוצרת מציאות

 

 

מה שהמוח מצפה שיקרה נוטה לקרות באמת !!!

 

המוח ומערכת העצבים מגיבים אך ורק לתמונות. וזה לא משנה אם התמונות הם מפנימיותו של האדם או מהעולם החיצון.

התמונות נשמרות בתת מודע . והתת מודע משתמש בכל משמעות שעומדת לרשותו על מנת להוציא את התכנית לפועל. דאגה וחרדה הן תוצאה של עיבוד תמונה של התת מודע של דבר שאנו לא רוצים. אך התת מודע עובד כדי לתת משמעות לתמונות שהוא רואה. הרבה אנשים סובלים מחרדה כרונית שפירושה ציפיה מנטליתשל התת מודע שמשהו נורה עומד לקרות להם. מצד שני כולנו מכירים את סוג האנשים שהכל הולך להם והם תמיד מצליחים . מה שיש להם זו ציפיה מנטלית חיובית.

אנו בעצם הופכים להיות מה שאנחנו חושבים.אפילו מצב בריאותינו תלוי הרבה בציפיה המנטלית שלנו. חולה שמעוניין להבריא ויש לו צפיה מנטלית כזו יבריא בהחלט.וכאן נכנס העניין משל הדימיון מודרך שמשנה את הציפיה המנטלית.הדימיון הופך למציאות ! 

באחת הארצות הקרות ,בתקופה שלפני 100 שנה התגוררה אישה חולה אשר בגלל זאת כל גופה מכוסה פצעים .טובי הרופאים לא מצאו לה תרופה למחלתה.באחת הפעמים הגיע רופא חדש לעיירה .כאשר נבדקה האישה אצלו הודיע לה הרופא שיש לו תרופה לבעיה שלה ! אבל...רחוקה היא ו נמצאת בארץ השכנה . שם.. אמר לה הרופא יש באר, שהמים מהבאר ההיא אם שותים מהם מיד ירפאו את הגוף..יצאה האישה כולה נרגשת..סוף סוף נמצאה התרופה .אבל.. כיצד הגיע לעיר הרחוקה..התשובה לא איחרה לבוא . כאשר ישבה בחלון ביתה שמעה את רוכל העיירה מכריז על מרכולתו.נגשה אליו האישה ובקשה ממנו אם ברצונו לעשות איתה חסד ובאחת מנסיעותיו  מגיע הוא לאותה העיר ששם נמצאת הבאר .יקח מן המים ויביא לה לרפואה.אמר לה הרוכל מגיע אני לאותה העיר ומכיר אני את הבאר עלי דיברת .התשלום מראש וגם הסכום לא קטן.הסכימה האישה נתנה לו את מבוקשו וגם בקבוק קטן ...הרוכל נסע לדרכו..באתם ימים הנסיעה ממקום למקום היתה על גבי בעלי חיים.הזמן שלקח לרוכל לחזור לעיירה בה התגוררה האישה היה ארוך . כאשר הגיע לעיירה שכח הרוכל מעניין התרופה. והנה מתייצבת האישה לפניו כולה נרגשת. ומבקשת הושעני. היכן הבקבוק עם המים המיוחדים. .אמר לה הרוכל אני צריך לפרוק מזודותי ושם החבתי עמוק את התרופה היקרה תבואי בעוד מחצית השעה ואתן לך את התרופה .הסכימה האישה וחזרה לביתה .לבנתיים לקח הרוכל את הבקבוק ומילא אותו מים ישירות מברז ביתו . כאשר הגיעה האישה נתן לה את המים והזהירה להשגיח עליהם היטב כי יקרים הם !!! האישה הזו שתתה מהמים וראו זה פלא נעלמו ממנה כל הפצעים והיא החלימה לחלוטין. זה שאמרנו הדמיון הפך למציאות .

כל אחד שירצה ויגיע לאמונה פנימית מושלמת וציפיה מנטלית נכונה .יקבל את שליבו חפץ !

הרבה אנשים נוטים לצפות לדברים מסויימים בעקבות אמונה בדבר מסויים לדוגמא : רחל מאמינה שאם יצאה מדלת ביתה בבוקר ועבר על פניה חתול שחור .כל היום ילך גרוע מבחינתה .שום דבר לא יסתדר לה.ומה אתם חושבים קורה באמת ! כפי שציפתה ...הכל הולך לא טוב ! מדוע כי היא האמינה בדבר מסויים עד כדי כך שהתת מודע גרם לה לפעולה. במציאות .. כולנו מאמינים בדברים מסוימים השאלה היא מה באמת אמיתי ומה הדימיון שלנו גורם למציאות שתהיה אמיתית .נסו רגע לדמיין ..שאתם עוברים ליד מאפיה ומריחים ריח של לחם טרי שזה עתה יצא מהתנור....או דמיינו שאתם סוחטים לימון טרי על הלשון שלכם ... נו איך ההרגשה...אתם מרגישים איך בלוטות הרוק שלכם בפה מתחילות לרייר ? אתם מבינים מה כוחו של הדימיון.  ידעתם.. שתרופות פלצבו (דמה) פעלו את פעולתם ונתנו את אותה התוצאה כמו של תרופות כימיות אמיתיות. מדהים !!

היהדות גורסת שהאדם נולד כדי לחיות בטבעיות. ללא פחדים תמידיים מפני דברים נעלמים ונסתרים .לשם כך עליו לפתח את כוחות הנפש ולשכללם עד מיצויים.

האדם נמצא במקום שהוא חושב (הבעש"ט)

 

תודעה יהודית

0775577670