העוצמה של האמונה הפנימית

 

" האמונה הפנימית"

בתת מודע הפנימי של כל אחד מאיתנו שוכנת אמונה בדבר מסוים אשר יוצאת לביצוע ברצון אמיתי וחזק שלנו..ואני אסביר.. לכל אדם יש כוחות עצומים אשר לא באו לידי מימוש. מהסיבה שיש מין שער או מחסום . בין המודע לתת מודע . אשר מונע מאיתנו לפעול כפי מה שבאמת היינו חפצים ורוצים .

ולכן התפקיד שלנו כמטפלים הוא לעקוף את ה"מודע" ולהכנס ל"תת מודע" ולתכנת אותו מחדש !

 

מקרה שהיה לפני מספר שנים ,אישה חוזרת מקניות ,וכבר ברגע שהיא נכנסת לרחוב היא מבחינה בהמולה סביב ביתה ,שכנים וסתם סקרנים מביטים, ברכבי כיבוי האש אשר מנסים לכבות דליקה אשר פרצה באחד הבתים ברחוב . שוטר מכוון אותה להחנות את רכבה ברחוב סמוך .היא ממהרת להחנות את רכבה, ולבה אומר לה שהדליקה בביתה.

היא מתחילה לרוץ וככל שהיא מתקרבת היא מבינה שבאמת האש פרצה בביתה .היא זועקת בטירוף ....הילדים הקטנים בבית...היא יצאה רק לכמה דקות והשאירה אותם לבדם..

כשהיא מגיעה לבית היא רואה את הילדים זועקים מפחד בחלון ביתה..בלי לחשוב הרבה עם כל הטירוף שבה .היא ניגשת לחלון...המסורג....ופשוט בידים חשופות מותחת את הברזלים לצדדים ושולפת את ילדיה אחד אחרי השני...

בראיון שנעשה עמה יום אחרי היא נשאלת ע"י המראיינת אם היא מסוגלת לשחזר את פתיחת הסורג שוב . והיא עונה אני יכולה לנסות,ואז הן ניגשות לסורג מאתמול ושם היא מנסה להזיז את

 את הברזלים ...אך ללא הצלחה ..הסורג לא זז מילימטר...מה אנחנו לומדים מכך..שהרצון הפנימי חזק מכל דבר... וכבר אמרו חז"ל "אין דבר העומד בפני הרצון"

כשיש רצון פנימי אמיתי ואני אבין שזה ישתלם לי הדבר יגיע אליי כרצוני.

הענין הוא שלכולנו יש הרבה רצונות ....

כל אחד ועיניינו הוא. אחד רוצה להנשא ...השני רוצה לקנות דירה....השלישי רוצה עבודה ועוד...

השאלה הגדולה עד כמה אני רוצה .... מה עשיתי למען המטרה אליה אני שואף...

אדם פונה אליי ואומר לי קשה לי ...אין לי עבודה ..אני בחובות..

אני אומר לו... שמעתי... ואני רוצה לשאול אותך שאלה..מה עשית היום בבוקר על מנת למצוא עבודה.."כלום" הוא עונה לי ,מהיכן אמצא עבודה, מי יקח אותי. ואם יקחו אותי, מי אמר שאחזיק מעמד...ואז מה עשית אני שואל אותו....המשכתי לישון הוא עונה לי..הבנתי את התשובה,אין רצון אמיתי.

 

 

 

תודעה יהודית

0775577670