מגיע לי יותר

 

אני חושב שמגיע לי יותר !

 

את אחד הסודות הגדולים בעולם הפסיכולוגיה אביא בפניכם עכשיו .

מה שלא תמיד יספרו לכם הפסיכולוגים .

באו נבין את הבעיה ואח"כ ננסה למצוא פתרונות.

ראשית ...אדם חי מרצונות ושאיפות . אבל....הוא גם מצפה מאוד לקבל אותן .בעידן המתקדם שלנו אדם שתעצור ברחוב ותשאל אותו אם הוא מרוצה מעצמו.תמיד הוא יהיה במצב של בכיינות ויאמר לך זה לא בסדר וזה גם.....מדוע ? והתשובה היא כי אדם תמיד בשאיפות שמגיע לו רק הטוב כלומר אני רוצה ....ואני רוצה...מגיע לי להיות עשיר לקבל אישה טובה או גבר טוב שידאג ...לי...יפנק אותי...ויעשה לי....אבל מה הוא שוכח שגם הצד השני מצפה ....ואין שני מלכים בכתר אחד.......ואני רוצה בית מפואר....ורכב חדש..... ואני רוצה ...להצליח בלימודים....ו..

הרבה מהמשברים שאנשים עוברים בחייהם הם בגלל הציפייה שמגיע להם !

אדם כל הזמן מסתובב בהרגשה שהוא מלא כשלונות כי הוא לא מצליח לממש את הציפיות שלו

וזה מביא לירידה במצבי רוח, דכאונות, וחרדות...

באו נתבונן רגע על הילדים הקטנים תראו כמה מאושרים הם .בלי דאגות . בלי דימיונות. ובלי שאיפות .המחשבה נקיה.... מדוע ? כי אין להם ציפייה לכלום !!! הם חיים את הרגע !

לא עבר ולא העתיד .מה קורה עכשיו ברגע נתון .כמה פעמים מגיעים אנשים לטיפול פסיכולוגי  בגלל דאגה  מהבאות...מה שיהיה בעתיד....רגע אבל מי אמר שזה יקרה ... מי אמר שמגיע לך !

גם בחיובי וגם בשלילי.יש משפט שאומר "דאגה וציפייה מהמחר לא מפחיתה את הצער מחר, אלא פשוט גוזלת את השמחה מהיום " המחשבה שלנו שלא נקבל את מה שאנו רוצים גוזלת מאיתנו המון אנרגיות וכוחות נפש.

ואני רוצה לספר לכם מעשה נחמד 

סתת (חוצב באבן) אחד לא היה מרוצה מחייו. כשעבר פעם מול ביתו של סוחר עשיר, וראה את ביתו המפואר ואת אורחיו החשובים, חשב הסתת: "כמה עוצמה יש לסוחר! הלוואי ויכולתי גם אני להיות סוחר". לפתע, כבמטה קסם, הפך הסתת להיות סוחר עשיר, בעל בית ענקי עם עושר וכבוד.

יום אחד ראה את השר עובר בכרכרתו הזהובה, מלווה במשרתים ובחיילים המכים בתופים לכבודו. קנא בו וחשב: "הלוואי ויכולתי להיות שר חשוב". והנה, הוא הפך להיות שר חשוב הנישא על ידי משרתיו. אך היה זה יום קיץ חם, השמש להטה, והתחיל להיות לו לא נוח להסתובב בבגדי המלכות ברחבי העיר.

הסתכל על השמש וחשב: "כמה עוצמה יש לשמש הזו, הלוואי ויכולתי להיות השמש".

בן רגע הפך השר לשמש והפיץ את אורו מן הרקיע. אך לפתע הגיח ענן שחור והסתיר אותו. בשנייה אחת אבד כוחה של השמש. ושוב הוא חשב לעצמו: "הלוואי ויכולתי להיות ענן זה".

הפך האיש לענן והחל מטייל בשמיים מעל להרים ושדות. אך לפתע הרגיש שהוא נדחף בחוזקה. כשהביט אחורה, ראה את הרוח נושפת בעורפו. "כמה עוצמה יש לרוח, הלוואי ויכולתי להיות רוח" התפלל האיש.

הפך האיש לרוח והחל עושה שמות בטבע – עקר עצים, העיף חולות נודדים. אך כשהגיע לאבן ענקית, ראה כי הוא אינו מצליח להזיז אותה. כמה שהוא לא התאמץ – האבן נשארה נטועה במקומה ולא זעה. "כמה עוצמה יש לאבן הזו" חשב. "הלוואי ויכולתי להיות אבן".

הפך האיש לאבן העצומה, והרגיש החזק ביותר בעולם.

אך לפתע, באורח פלא, הרגיש כאבים עזים בגופו, ולא האמין: "מי יכול להיות יותר עוצמתי ממני, האבן הגדולה?"

הוא הביט למטה וראה מתחתיו סתת אוחז בפטיש.

תודעה יהודית

0775577670