כוח הדיבור חלק א'

 

סוד "כוח הדיבור"

אחד מכוחות הריפוי החזקים שיש בתחום הפסיכולוגיה, ובעיקר אנחנו משתמשים בו בשיטת ה-NLP הוא כוח הדיבור .

מהו הכח הזה שיש בכוחו לעשות שינויים מדהימים בחשיבה של האחר...

ראשית כל באו נבין, הדיבור אצל האדם זהו אחד הדברים המבדילים מאתנו לשאר בעלי החיים,

ומדוע ? בספר בראשית פרק ב' פסוק ז' נאמר "ויפח באפיו נשמת חיים ויהי לנפש חיה" תרגום אונקלוס במקום מבאר "רוח ממללה" כלומר תקשורת בין האנשים תתבצע ע"י מלל (מילים)

בשונה מבעלי חיים שהם מתקשרים בעיקר ע"י סימנים בקול.(בדוק ונחקר מדעית)

גם על פי הקבלה יש כוח בדיבור לא רק ע"י האותיות שאנחנו מוציאים אלא אפילו ע"י ההבל (הרוח) היוצא מכל חיתוך אותיות שהוצאנו מפינו.לכל מילה יש השפעה רוחנית גבוהה .

לכן אנחנו כמטפלים מאוד נזהרים בשעת הטיפול ובוררים לעצמנו את המילים מראש על מנת להחדיר מסרים חיוביים ולא שתהיה להם איזה שהוא קשר עם קונוטציה שלילית.

לדוגמא במקום להתגבר על "קשיים" נאמר להתגבר על "אתגרים" ומכיוון שהמוח שלנו נוטה באופן שיטתי להתפס על מלל שלילי עלינו להמירו במלל חיובי .

לדוגמא :  

אם אומר לילד "אל תשכח" להביא מהמכולת ...לחם חלב גבינה אשל ועוד...הוא בדוק ישכח אחד מהמוצרים ..ומדוע ? כי המוח שלו קלט את השלילה ...תשכח ...תשכח... ולכן הוא בפועל שכח.

לכן עלינו לאמר כאשר אנו רוצים שמקבל המסר יזכור, נאמר לו בלשון חיובית ..."זכור" לקנות ..לחם חלב גבינה ועוד.. במילים שאנו מוציאים מהפה יש כח אדיר וכבר חז"ל השתמשו במשפט "מוות וחיים ביד הלשון" זאת אומרת אפשר להעניק חיים לאדם רק בכח הלשון שלנו או להפך...אדם מרגיש את המילים של האחר חודרות אל עצמיותו . נדמיין לעצמנו מה אנחנו מרגישים כאשר פוגעים בנו...  הרגשה לא נעימה בכלל .יש אפילו שהפגיעה תגרום להם לחיוורון והדם יאזל מפניהם . ויש שיקבלו את הפגיעה בפני קהל והבושה גדולה עוד יותר. ואז מגיעים למצבים יותר קשים, עד שאנחנו שומעים אפ' על מקרים רפואיים חמורים  .וכל זאת רק בכח המילים שהאחר הוציא מפיו.

נזכרתי בסיפור ששמעתי מפי בעל המעשה בעצמו .זה היה בקיץ לפני שנתיים בביקורנו בצפת העתיקה, הגענו גם לטבול במקווה האר"י הקדוש  (למי שלא יודע זהו מקווה בעל סגולות מיוחדות ) בפתח המקווה עומד אדם מיוחד, ונותן לכל אדם שאין ברשותו מגבת להשתמש ממלאי המגבות העצום אשר נמצא ברשותו ללא דרישת תשלום כלשהו.

בעודי ממתין להכנס למקווה .התגלגלה שיחה ביני לבין אותו אדם מחלק המגבות.

ושאלתי אותו מה הענין שהוא בעצם יושב ומחלק מגבות במשך כל היום כל יום.

לאחר מספר דקות. מספר לי האיש את סיפורו האישי ונס הצלתו .זה היה לפני מספר שנים יצאתי עם קבוצה של משגיחי כשרות, ושוחטים, לשחיטה כשרה בחו"ל .בדרך כלל היינו יוצאים לתקופה של כמה חודשים .עוזבים את האישה והילדים.על מנת לשחוט בקר בארץ נכר הרחק מהבית.

 

 

 

 

 

תודעה יהודית

0775577670